ویزای تضمینی کانادا ؛‌ ادعایی عاری از حقیقت و فقط عبارتی تجاری است!

در عرصه‌ی خدمات ویزا یکی از اصطلاحات بسیار رایج استفاده از عبارت «ویزای تضمینی کانادا» است. اصطلاحی که دست مایه‌ ی سودجویی افراد فرصت‌ طلب قرار گرفته است و با همین عناوین متقاضیان را متحمل هزینه‌ های مادی و معنوی گزاف می‌ نمایند. اگر به دنبال اخذ ویزای کانادا هستید و پیشنهاد ویزای تضمینی کانادا را از مشاوران یا آژانس‎ های متولی این کار دریافت نموده‎ اید پیش از تصمیم گیری نهایی تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

محبوبیت ویزای کانادا

ویزای کانادا از پرطرفدارترین ویزاهای جهان است و نشان دهنده‌ی پیشرفت این کشور در زمینه‌ی مهاجر‌پذیری می‌باشد. وجود زیرساخت‌های اصولی در جذب مهاجر از طریق برنامه‌های متنوع و متعدد؛ ویزای کانادا را در صدر محبوب‌ترین ویزاهای جهان قرار داده است. با این حال در سال‌های اخیر دریافت ویزای کانادا برای هموطنان ایرانی با دشواری‌هایی همراه بوده است. سختی‌ و دقت زیاد جهت جمع‌آوری مدارک، دشواری‌های سفر به کشور ثالث برای انگشت‌نگاری و مصاحبه، سختگیری افسر مهاجرت، نگرانی از رد شدن درخواست ویزا و … فشارهای زیادی را بر متقاضیان ایرانی تحمیل می‌‌نماید.

با افزایش روز افزون متقاضیان ایرانی برای مهاجرت به کانادا و یا سفر به آن، شاهد هجوم گسترده‌ای از اطلاعات ضد و نقیض هستیم که بر سردرگمی شهروندان ایرانی می‌افزاید و تفکیک اطلاعات درست از نادرست را برای آنان به معضلی بزرگ تبدیل نموده است. هرچند برخی از آژانس‌ها وشرکت‌های معتبر سعی دارند؛ به بهترین شیوه‌ی ممکن راهنمایی‌های خود را در اختیار متقاضیان دریافت ویزای کانادا قرار دهند؛ امّا برخی از عبارات و اصطلاحات دست مایه سودجویی افراد فرصت‌طلب قرار گرفته است و با همین عناوین متقاضیان را متحمل هزینه‌های گزاف می‌نمایند و سرانجام تنها حسرتی بی‌پایان را برای آنان بر جای می‌گذارند.

ویزای تضمینی کانادا چیست؟

 یکی از اصطلاحات بسیار رایج در بازار گردشگری ایران استفاده از عبارت «ویزای تضمینی کانادا» است. اصطلاحی که باعث می‌شود بسیاری از متقاضیان در فضای نه چندان شفاف و ناگویای این حوزه با پیمودن مسیری اشتباه در سودای رفتن به کانادا متحمل پرداخت هزینه‌های هنگفت و غیر قابل بازگشتی شوند. نکته‌ای که از همین ابتدا باید بدانید این است که دریافت ویزای کانادا فرایندی زمان‌بر است که باید از طریق مسیرهای قانونی و کاملاً اثبات شده انجام شود. در این مسیر نه تنها آگاهی و شکیبایی متقاضی لازمه‌ی کار است؛ بلکه بهتر است پیش از هر اقدامی با وکلای مهاجرتی با تجربه و کارآزموده در این زمینه رایزنی انجام پذیرد.

ویزای تضمینی کانادا؛ از دروغ تا واقعیت

ویزای تضمینی کانادا، با عنوان و مفهومی که در بین ایرانیان و در حوزه خدمات ویزا در ایران رایج شده ؛ به هیچ عنوان وجود ندارد. در صورتی که کلمه  Guaranteed Visa of Canada و یا هر عبارت مشابه دیگر را در اینترنت جستجو نمایید؛ هیچ نتیجه‌‎ی درست و قابل اعتمادی نمایش داده نمی‌شود! بدین معنا که لفظ ویزای تضمینی کانادا کاملاً ابداعی است و وجهه‌ی بین‌المللی یا قانونی ندارد. بنابراین توجه فرمایید که ویزا شدن یا ریجکت شدن متقاضی را هیچ آژانس یا شرکتی نمی‌تواند به صورت صد در صدی تضمین نماید و هیچ شخص یا شرکتی نمی‌تواند مدعی شود که متقاضی از طریق آنها موفق به دریافت ویزای کانادا خواهد شد.

هیچ کارگزار، آژانس یا شرکتی که امور مربوط به خدمات ویزای کانادا را انجام می‌دهند؛ هیچ گونه اختیاری در رابطه با ویزا شدن و یا ریجکت شدن مسافر نخواهد داشت و تصمیم گیرنده اصلی اعطای ویزا، افسر کنسولی مهاجرت خواهد بود.

شگردهای سودجویانه جهت اخذ ویزای کانادا

از آغازین روزهای سال ۲۰۱۹ تا واپسین روزهای این سال، تعداد ریجکتی متقاضیان ایرانی برای دریافت ویزای کانادا با روند چشمگیری مواجه شد. نه تنها ریجکت شدن؛ بلکه جعل مدارک و دور زدن قوانین وضع شده توسط سفارت کانادا موجب شده که برخی از متقاضیان در فهرست سیاه این سفارت قرار گیرند و خود را به مدت چند سال از ثبت درخواست ویزای کانادا محروم نمایند.

بخشی از این مشکلات به ناآگاهی متقاضیان ایرانی در طی نمودن مسیر درست و قانونی دریافت ویزای کانادا بازمی‌گردد. همین امر سبب می‌شود که بسیاری از متقاضیان ایرانی دریافت مشاوره از دفاتر رسمی معتبر یا وکلای مهاجرتی با تجربه، فریب شگردهای سودجویانه و غیرحرفه‌ای در این حوزه را بخورند. با توجه به این که برخی از متقاضیان شرایط لازم برای دریافت ویزای کانادا را ندارند؛ مجذوب تبلیغات برخی از آژانس‌ها و دفاتر گردشگری می‌شوند که عبارات پرزرق برق امّا غیر واقعی همچون ویزای فوری کانادا و ویزای تضمینی کانادا را سر می‌دهند.

 در این قسمت برخی از مهم‌ترین ادعاهای واهی امّا بسیار رایج در زمینه اخذ ویزای تضمینی کانادا معرفی می‌شوند:

الزام متقاضیان به داشتن چند ویزای شینگن

وجود مهر و برچسب ویزای شینگن در پاسپورت فرد متقاضی شانس اخذ ویزای کانادا را افزایش می‌دهد؛ اما اجبار به اخذ ویزای شینگن به عنوان عاملی کلیدی در اخذ ویزای کانادا ادعایی غیرحرفه‌ای است که از سوی برخی کارگزاران و آژانس‎ها ارائه می‌شود. آنچه که به پاسپورت شخص متقاضی اعتبار می‌بخشد؛ تاریخچه سفر قوی است که در پرونده‌ی درخواست ویزای کانادا تأثیر گذار خواهد بود. سفر به کشورهایی همچون هند، ژاپن، چین، مکزیک، روسیه و … سوابق سفر بسیار مناسبی هستند که نیاز و الزام به دریافت ویزای شینگن را برطرف می‌نماید. یکی از عواملی که در نامه‌ی ریجکتی سفارت کانادا به متقاضی اعلام می‌شود ضعیف بودن تاریخچه‌ی سفر است و در هیچ کجای این نامه، اشاره‌ای به عدم وجود ویزای شینگن اعلام نشده است.

استفاده از دعوتنامه معتبر با منبعی نامعلوم

یکی از مواردی که می‌تواند در اخذ ویزای کانادا بسیار تأثیرگذار باشد داشتن دعوتنامه معتبر کشور کانادا است. حال این دعوتنامه می‌تواند از سوی بستگان متقاضی یا از سوی یک شرکت یا موسسه برای متقاضی تهیه شود. برخی از آژانس‌ها در قبال دریافت هزینه‌ای بیشتر از متقاضی، مدعی می‌شوند که می‌توانند دعوتنامه‌ای معتبر برای شخص متقاضی تهیه کنند و رابط های زیادی در کانادا دارند که این کار را به خوبی انجام می‎دهند. طبعاً دعوتنامه‌هایی که به صورت جعلی تهیه و در پرونده‌‌ی متقاضی استفاده می‌شود از سوی اقوام و بستگان فرد متقاضی نمی‌باشد؛ بنابراین شانس دریافت ویزا را افزایش نمی‌دهد. دعوتنامه در صورتی تضمین کننده ویزا است که در کنار آن بقیه فاکتورهای موثر در اخذ موفقیت‌آمیز ویزای کانادا نیز وجود داشته باشد. در حقیقت دریافت ویزای این کشور به فراهم نمودن مجموعه‌ای از شرایط همچون تاریخچه سفری مناسب، تمکن مالی، گردش حساب بالا، دعوتنامه و … وابسته است.

الصاق برچسب جعلی ویزای شینگن

برخی از کارگزاران ویزا استفاده از برچسب جعلی ویزای شینگن را راهکاری بی دردسر برای تضمین ویزای کانادا به متقاضیان پیشنهاد می‌دهند. بارها متقاضیان اخذ ویزای توریستی کانادا به مجموعه با من‌رو مراجعه نموده‌ و اظهار داشته‌اند که به وعده‌های دروغین آژانس‌ یا شرکتی در قبال دریافت برچسب جعلی ویزای شینگن اعتماد کرده‌اند. هرچند هنگام بررسی مدارک از سوی سفارت کانادا، جعل بودن مدارک مشخص شده و نام متقاضی در فهرست ممنوعیت ۵ ساله درخواست ویزای کانادا قرار گرفته است. باید خاطر نشان نمود که کلیه مدارک ارسالی به سفارت کانادا به دقت بررسی و جعلی بودن مدارک به سرعت مشخص خواهد شد. دقت داشته باشید که صحت و سقم ویزای شینگن به راحتی قابل پیگیری است. در صورتی که استفاده از مدارک جعلی از جمله برچسب تقلبی ویزای شینگن در مدارک متقاضی محرز شود؛ به مدت پنج سال به بلک لیست کانادا اضافه خواهد شد. بدین معنی که تا ۵ سال اجازه‌ی ثبت درخواست برای ویزای کانادا و سفر به این کشور برای متقاضی خاطی امکان‌پذیر نخواهد بود.

آشنایی با افسران یا عوامل کارگزار در سفارت کانادا

برخی از موسسات یا مشاوران مهاجرتی اعلام می‌کنند که در سفارت کانادا فرد رابط یا فرد آشنایی دارند که از طریق وی می‌توانند برای متقاضیان، ویزای مولتیپل کانادا دریافت کنند. باید خاطر نشان کرد که در سفارت کنادا هویت افراد در بخش محل تأیید مدارک به هیچ عنوان مشخص نمی‌باشد و سیستم مهاجرتی کانادا بسیار دقیق و بر مبنای قوانین سختگیرانه‌‌ای پایه ریزی شده است. به همین دلیل هیچ کس نمی‌تواند رابطی کارگشا در سفارت کانادا داشته باشد و نه داشتن آشنا در سفارت کانادا دارای امتیاز خاصی خواهد بود. بنابراین استفاده از عباراتی همچون پارتی، رانت و رابط تنها نشانه‌ی طمع برخی سودجویان است.

افسرهای ویزای کانادا طی شرایط بسیار دشوار و سخت انتخاب می‌شوند و هیچ وقت به طور ثابت در یک سفارت نمی‌مانند. همچنین به هیچ عنوان مشخص نیست که پرونده هر یک از متقاضیان به کدام افسر کانادا ارجاع داده خواهد شد. بنابراین داشتن رابط در سفارت کانادا به منظور اخذ ویزای تضمینی کانادا ادعایی واهی و دروغین است.

اخذ ویزای فوری کانادا

عبارت «ویزای فوری کانادا» به هیچ عنوان وجود ندارد؛ زیرا مدت زمان تأیید مدارک توسط سفارت کانادا تعین می‌شود و تنها می‌توان زمان انگشت‌نگاری را در زمان کوتاه‌تری انجام دهد. بنابراین هیچ شخصی در کوتاه نمودن زمان پاسخگویی سفارت و پروسه دریافت ویزا دخالتی نخواهد داشت و باید برای آن پروسه‌ای ۲ هفته‌ای تا ۳ ماه در نظر گرفت.   

اخذ ویزای تضمینی کانادا

لفظ ویزای تضمینی کانادا به معنای ضمانت بازگشت وجه در صورت ریجکت شدن ویزای متقاضی خواهد بود. در غیر این صورت هیچ شرکت یا فردی نمی‌تواند ادعا کند که از طریق رابط‌هایی که در سفارت کانادا دارد یا استفاده از دعوتنامه یا جعل ویزای شینگن و …. می‌تواند ویزای کانادا برای متقاضیان تهیه نماید. توجه داشته باشید که اگر آژانس یا شرکتی تضمین نماید که ویزای کانادا را دریافت خواهید نمود و در نهایت بعد از دریافت مبالغ متفاوت از شما با ریجکتی مواجه شوید؛ هیچ تضمینی در خصوص عودت کامل هزینه شما توسط هیچ کارگزاری وجود نخواهد داشت. کارگزارانی که تحت عنوان ویزای تضمینی کانادا با متقاضی قرار داد امضا می‎کنند در صورت ریجکتی باید هزینه‌های پرداختی به سفارت را کسر و باقی مبالغ را به متقاضی پرداخت کنند. توجه داشته باشید که تنها تضمین در این است که در صورت ریجکت ویزای کانادا، مبلغی که پرداخت شده به متقاضی بازگردانده شود.

گرو گذاشتن سند ملکی 

به این نکته مهم توجه داشته باشید که برای درخواست ویزای کانادا، سفارت این کشور هیچ‌گونه ضمانت بازگشتی از متقاضیان دریافت نمی‌نماید. بنابراین در اختیار قرار دادن سند املاک به افراد یا شرکت‌های نامعتبر و سودجو کاری بسیار خطرناک است و موجبات مشکلات قانونی را فراهم می سازد.

برنامه اسپانسرشیپ کانادا چیست؟

دریافت موفقیت‌آمیز ویزای کانادا

همان طور که اشاره شد هیچ تضمینی برای صدور ویزای کانادا وجود ندارد؛ امّا می‌توان با رعایت نکاتی کلیدی و در عین حال ساده، احتمال اخذ ویزای کانادا را افزایش داد. از نکات بسیار تأثیرگذار در روند اخذ ویزای کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • آشنایی کامل به زبان انگلیسی
 • دعوتنامه معتبر از کشور کانادا
 • سابقه سفر به کشورهای مختلف به ویژه کشورهای عضو شینگن
 • متقاعد نمودن افسر مهاجرت برای بازگشت به کشور مبدأ
 • داشتن پیوندهای قوی در کشور مبدأ
 • ارائه دلایل محکم و برنامه سفر مشخص 
 • ارائه مدارک کامل و عدم نقص در پرونده
 • تمکن مالی مناسب
با فرم ها و مدارک کانادا آشنا شوید!

ویزای کانادا در با من رو

ویزای کانادا در با من رو! یکی از خدمات این مجموعه است که همیشه مورد استقبال مراجعه‎کنندگان قرار گرفته است. با این حال همانطور که بارها در این مقاله اشاره شد عبارات ویزای تضمینی کانادا و ویزای فوری کانادا هیچ وجود خارجی ندارند و تنها به منظور بازار گرمی بیشتر از آنها استفاده می‌شوند. در سال‌های اخیر قوانین و مقررّات مرتبط با اخذ ویزا توسط سفارت کانادا دستخوش تغییرات و نوسانات زیادی شده است. همچنین سخت‌گیری‌های سفارت کانادا در خصوص موافقت یا عدم موافقت با درخواست متقاضیان ایرانی نیز  نوسانات بسیاری داشته است. از آنجایی که شرایط هر متقاضی با دیگری متفاوت است نمی‌‌توان برای کلیه متقاضیان یک نسخه ثابت و یک راهکار مشخص تجویز نمود. تیم مشاوران با من‌رو با تکیه بر دانش و تجربه در خصوص خدمات ویزای کانادا و با آگاهی از روال کنونی سفارت، پس از بررسی شرایط هر متقاضی، در نهایت بهترین و مطمئن‌ترین راه برای وی را اتخاذ خواهند کرد. متقاضیان از لحظه تنظیم مدارک تا ورود به کانادا، تنها نیستند و می‌توانند از مشاوره و خدمات پس از ورود به کانادا که توسط با من‌رو ارائه می‌شوند نیز بهره‌مند گردند.

خدمات ویزای کانادا در با من رو بدین منوال است که در صورت ریجکتی، کلیه مبالغی که پرداخت نموده‌اید به شما عودت داده خواهد شد. شایان ذکر است که با من رو بر حسب وظیفه اخلاقی که بر عهده دارد تنها پرونده‎هایی را به صورت تضمینی قبول می‎نماید که دارای شرایط زیر باشند: 

 • سابقه ریجکتی ویزا نداشته باشند.
 • سابقه سفر به کشورهای شینگن داشته باشند.
 • از تمکن مالی مناسبی برخوردار باشند.
اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *