برترین مدارس ابتدایی تورنتو ، از شناخت تا بررسی

برترین مدارس ابتدایی تورنتو | دولت کانادا به نحو قابل‌توجهی به مقوله‌ی آموزش از پایه‌ی پیش دبستانی اهمیت می‌دهد. سیستم آموزشی این کشور در مقاطع ابتدایی نشان داده که از استانداردهای بالایی در سطح بین‌المللی برخوردار است. انتخاب یک مدرسه مناسب در تورنتو برای بسیاری از خانواده‌های ایرانی که قصد دارند فرزند خود را در مدارس کانادا ثبت‌نام کنند از اهمیت برخوردار است. بسیاری از مدارس تورنتو پذیرای دانش‌آموزان خارجی در سرتاسر دنیا هستند و جهت تدریس از سیستم‌‌های آموزشی پیشرفته استفاده می‌کنند. چنانچه تمایل دارید با برخی از مهمترین مدارس تورنتو آشنا شوید در این مقاله همراه ما باشید.

مدرسه Branksome Hall

یکی از برترین مدارس ابتدایی تورنتو مدرسه Branksome Hall است؛ مدرسه‌ای مستقل به قدمت ۱۱۷ سال که همه دانش‌آموزان آن دختر هستند. این مدرسه دارای ۵۳۰۰۰ متر مربع مساحت است که در شهر تورنتو در استان انتاریو کانادا واقع شده است. هدف اصلی مدرسه به چالش کشیدن  دانش آموزان از همان سال‌های ابتدایی تحصیل است تا عاشق پرسشگری و یادگیری شوند. علاوه بر این که مدرسه Branksome Hall تنها مدرسه دخترانهشهر تورنتو است امکان تحصیل دانش‌آموزان بین‌المللی را نیز فراهم نموده است. هنر اصلی مدرسه در آموزش این است که دانش‌آموزان را به متفکرانی مستقل، نویسندگانی قدرتمند و شهروندانی مسئول تبدیل کند. جالب است بدانید دانشگاه‌های مطرح کانادایی همیشه با آغوشی باز پذیرای دانش‌آموزانی هستند که از این مدرسه فارغ التحصیل شده‌اند.  

مدرسه Branksome Hall در یک نگاه

زبان آموزش: انگلیسی

جمعیت کلاس‌ها: ۱۷ تا ۲۲ نفر

شهریه: ۳۳۶۳۰ دلار کانادا

تعداد دانش‌آموزان: ۹۰۰ نفر

سن دانش‌آموزان: ۴ تا ۱۸ سال

کلاس‌های فوق برنامه: دارد

 آدرس وب‌سایت: www.branksome.on.ca

ویژگی‌های آموزشی مدرسه Branksome Hall

سیستم آموزشی مدرسه IB (International Baccalaureate) است که مورد استقبال بسیاری از دانش‌آموزان بین‌المللی و خانواده هایشان قرار می‌گیرد. هدف از برنامه آموزشی IB ارتقای سطح مهارت‌های فکری، شخصی، احساسی و اجتماعی دانش‌آموزان است. هر دانش‌آموزی در مدرسه Branksome Hall از برنامه درسی IB نهایت استفاده را خواهد برد. این نوع برنامه درسی بین‌المللی کنجکاوی و تفکر انتقادی دانش‌آموزان را ترقی می‌دهد و آنها را برای ارزیابی‌های مستمر آماده می‌کند تا سطح آموزشی آنان در حد استانداردهای موردنیاز باقی بماند. سیستم آموزشی IB در بسیاری از مدارس برتر دنیا دنبال می‌شود و به عنوان استاندارد طلایی در بحث آموزش و پرورش در نظر گرفته خواهند شد. در این برنامه آموزشی دروس انگلیسی، ریاضیات، علوم، تکنولوژی، تربیت بدنی، انواع هنرهای تجسمی و بصری، علوم اجتماعی و زبان‌های خارجه به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود. هدف اصلی سیستم آموزشی IB این است که دانش‌آموزان در کلیه رده‌های سنی تفکر انتقادی و روحیه پرسشگری را در نهاد خود پرورش دهند.

مدرسه برنکسام تورنتو

مدرسه Upper Canada College

مدرسه Upper Canada College یکی از مدارس پسرانه و دولتی در شهر تورنتو است که سطوح آموزشی متفاوتی را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد. این مدرسه با داشتن کادر مجرب آموزشی توانسته‌ تجربه متفاوتی را برای دانش‌آموزان رقم بزند. تاریخچه غنی این مدرسه و دستاوردهای متفاوتی که داشته این مدرسه را در جایگاه بسیار بالایی قرار داده است. قدمت این مدرسه به دو قرن پیش باز می‌گردد و هدف اولیه آن ایجاد محیطی آکادمیک و مناسب برای خودشناسی دانش‌آموزان است.

 مدرسه Upper Canada College در یک نگاه

زبان آموزش: انگلیسی

جمعیت کلاس‌ها: ۲۰ تا ۲۲ نفر

شهریه: ۳۳۳۰۰ دلار کانادا

تعداد دانش‌آموزان: ۱۱۶۰ نفر

سن دانش‌آموزان: ۵ تا ۱۸ سال

کلاس‌های فوق برنامه: دارد

 آدرس وب‌سایت: www.ucc.on.ca

ویژگی‌های مدرسه Upper Canada College

مدرسه Upper Canada College معتقد است که با اجرای سیستم آموزشی IB نسل بعدی دانشمندان، متفکران و مخترعان را به دنیا معرفی خواهد کرد. آموزش در این مدرسه که از سیستم  IBپیروی می‌کند باعث شده کلیه فارغ التحصیلان آن بر جهان کنونی تأثیرگذار باشند. مدرسه UCC هر سال پذیرای دانش‌آموزان خارجی بسیاری از ۲۶ کشور مختلف است و در حال حاضر ۸۸ دانش‌آموز بین‌المللی در این مدرسه در حال تحصیل هستند. فارغ‌التحصیلان این مدرسه پس از کسب مدرک دیپلم خود موفق می‌شوند از برترین دانشگاه‌های کانادا و دنیا پذیرش دریافت کنند. از نقطه نظر این مدرسه، سیستم IB بیش از یک برنامه درسی است و جهت رشد علمی و شخصیتی دانش‌آموزان این اهداف را دنبال می‌کند:

  • تمرکز بر روی پیشرفت دانش‌آموزان با برنامه‌ی آموزشی متناسب با توانایی‌ها و سن آنها
  • اجرای برنامه درسی‌ در سطح بین‌المللی جهت ارتقای یادگیری دانش‌آموزان
  • تشویق دانش‌‌آموزان به داشتن تفکر انتقادی و به چالش کشیدن فرضیه‌ها
  • تمرکز بر روی یادگیری نه صرفاً یادآوری و حفظ کردن مطالب
برترین مدارس ابتدایی تورنتو

مدرسه Blyth Academy

مدرسه خصوصی Blyth Academy در سال ۱۹۷۷ تأسیس شد و از آن زمان تاکنون با به کارگیری استانداردهای بالای آموزشی همواره در بین برترین مدارس ابتدایی تورنتو و کانادا قرار داشته است. ۱۰ درصد از کل جمعیت این مدرسه را دانش‌آموزان بین‌المللی تشکیل داده‌اند. هدف این مدرسه آماده سازی دانش‌آموزان در برابر چالش‌هایی است که در آینده با آنها رو به رو خواهند شد. تأکید بر فراگیری مهارت‌های گوناگون از اهداف والای این مدرسه است تا دانش‌آموزان را برای ورود به دنیایی که دانش و تکنولوژی در آن حرف اول را می‌زند را تسهیل نماید.

مدرسه Blyth Academy در یک نگاه

زبان آموزش: انگلیسی

جمعیت کلاس‌ها: ۱۰ تا ۱۲ نفر  

شهریه: ۲۲۶۲۵ دلار کانادا

تعداد دانش‌آموزان: ۱۵۰-۵۰ نفر

سن دانش‌آموزان: ۵ تا ۱۸ سال

کلاس‌های فوق برنامه: دارد

 آدرس وب‌سایت: www.blytheducation.com

ویژگی‌های مدرسه Blyth Academy

همان‌طور که گفته شد Blyth Academy یک مدرسه خصوصی خوشنام در شهر تورنتو است که برنامه‌های آموزشی متنوعی را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد. این مدرسه به داشتن کلاس‌های کم‌جمعیت مشهور است و یک مشاوره هر روز در مدرسه حضور دارد تا دانش‌آموزان را در زمینه‌های درسی و چالش‌های عاطفی پشتیبانی کند. برنامه آموزشی این مدرسه به گونه‌ای طراحی شده که هر دانش‌آموز خارجی با توجه به علایق و  توانایی‌هایش پتانسیل‌های خود را شکوفا سازد. یکی از پیش‌شرط‌های این مدرسه برای پذیرش دانش‌آموزان خارجی داشتن مدرک آیلتس با نمره ۵/۶ است. هر چند دانش‌آموزانی که دارای مدرک زبان آیلتس یا معادل آن نیستند باید در آزمون سطح زبان که توسط مدرسه برگزار می‌شوند شرکت کنند و نمره حدنصاب را به دست بیاورند. یکی از ستون‌های اصلی آموزش در مدرسه Blyth Academy تشویق دانش‌آموزان برای یادگیری تجربی است. یادگیری از طریق تجربه و آزمایش، انگیزه‌ی تحصیل در دانش‌آموزان را به طرز چشمگیری افزایش می‌دهد.

ویژگی های مدارس ابتدایی تورنتو

 مدرسه TFS (مدرسه فرانسوی زبان تورنتو)

 یکی از مدارس متفاوت و ممتاز در کانادا مدرسه بین‌المللی تورنتو است. آموزش به دو زبان فرانسه و انگلیسی وجه تمایز این مدرسه است. این مدرسه از سال ۱۹۶۲ آموزش زبان فرانسه به عنوان یکی از پیشگامان آموزش زبان فرانسه در کانادا مدرسه TFS تحصیل به دو زبان را سر لوحه کار خود قرار داده است. در آموزش هر دو زبان انگلیسی و فرانسه نهایت تعادل برقرار شده است و دانش‌آموزان هر دو زبان را به یک اندازه در دروس علمی، عملی و هنری فراخواهند گرفت. این مدرسه برای ثبت‌نام دانش‌آموزان یک آزمون ورودی برگزار می‌کند که کسب نمره حدنصاب شرط ورود به این مدرسه است. جالب است بدانید که ۴۰ ملیت مختلف در این دانشگاه در حال تحصیل هستند.

مدرسه TFS در یک نگاه

زبان آموزش: فرانسه و انگلیسی

جمعیت کلاس‌ها: متغیّر  

شهریه: ۳۱۳۷۰ دلار کانادا

تعداد دانش‌آموزان: ۱۳۷۵ نفر

سن دانش‌آموزان: ۲ تا ۱۸ سال

کلاس‌های فوق برنامه: دارد

 آدرس وب‌سایت: www.tfs.ca

ویژگی‌های مدرسه TFS

هر چند این مدرسه دو زبانه است اما برای شروع نیازی به دانش زبان فرانسه نیست و کلیه آزمون‌های ارزیابی به زبان انگلیسی برگزار می‌شود. علاوه بر این برای دانش‌‌آموزان رده سنی مهدکودک تا پایه هفتم که زبان فرانسه را نمی‌دانند کلاس‌های فراگیری زبان فرانسه به طور مستمر برگزار خواهد شد. زبان فرانسه در برنامه درسی این مدرسه بر اساس سیستم آموزشی IB برگزار خواهد شد. تحقیق و پژوهش‌های تجربی از برترین روش‌های آموزشی در این مدرسه است؛ زیرا کمک می‌کند تا دانش‌آموزان تفکر انتقادی خود را شکل دهند و درک بهتری از پیچیدگی‌های جهان داشته باشند.

مدرسه تی اف اس تورنتو

مدرسه Sunnybrook

مدرسه Sunnybrook در شمال تورنتو واقع شده است و در زمره برترین مدارس ابتدایی تورنتو و از مدارس خصوصی این شهر در نظر گرفته می‌شود. کلاس‌های کم جمعیت، کادر آموزشی حرفه‌ای و سیستم آکادمیک قوی، الهام بخش دانش‌آموزان است. همچنین این مدرسه پذیرای دانش‌آموزان خارجی بسیاری است و از هر ۱۰ دانش‌آموز این مدرسه یک دانش‌آموز ملیتی خارجی دارد.  

مدرسه Sunnybrook در یک نگاه

زبان آموزش: انگلیسی

جمعیت کلاس‌ها: حداکثر ۲۰ نفر

شهریه: ۲۷۱۰۰دلار کانادا

تعداد دانش‌آموزان: ۶۰۰ نفر

سن دانش‌آموزان: ۲ تا ۱۲سال

کلاس‌های فوق برنامه: دارد

 آدرس وب‌سایت: www.sunnybrook.com

 نگاهی به سیستم آموزشی مدرسه

سیستم آموزشی مدرسهSunnybrookسیستمی خلاق و بین‌المللی است و به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا مهارت‌ها و دانش خود را ارتقاء بخشند. برنامه درسی دانش‌آموزان به دو بخش تئوری و عملی تقسیم‌بندی می شود تا تفکر انتقادی را در کنار آموزش‌های تجربی فرا گیرند. همچنین برنامه آموزش زبان فرانسه نیز جزء دروس اصلی این مدرسه در نظر گرفته می‌شود.

اخذ ویزای دانش‌آموزی کانادا در مجموعه با من رو

همان طور که ملاحظه کردید مدارس کانادا در تورنتو بسیار متنوع هستند و سیستم‌های آموزشی استانداردی را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهند. چنانچه تمایل دارید فرزند خود را دربرترین مدارس ابتدایی تورنتو و کانادا ثبت نام کنید با کارشناسان اخذ ویزا در مجموعه با من رو در تماس باشید. شما می‌توانید کلیه مراحل اخذ ویزای دانش‌آموزی کانادا برای فرزند خود را از اخذ پذیرش تا دریافت ویزای تحصیلی کانادا را به با من رو بسپارید. مجموعه مهاجرتی با من رو با چندین سال تجربه و تخصص کافی در کنار شماست.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *